Ostatnio na Facebooku znowu ożyła dyskusja o przywoływaniu zimowych klimatów w środku lata. Dla jednych to bezsens, a dla drugich możliwość wyrobienia się ze wszystkim na czas, zwłaszcza jeśli robi się naprawdę dużo kartek lub ozdób. Mnie naprawdę nie przeszkadza zimowe kartkowanie latem, sama też czasem nadrabiam zaległości kończąc prace, na które zabrakło weny i czasu. Zimowe wzorki zresztą też najlepiej wyszywa mi się latem.

 

Ta dyskusja przypomniała mi o projekcie, który wymyśliłam już dwa lata temu, jednak jeszcze nie udało mi się go zrealizować, bo w grudniu zawsze jest urwanie głowy i zawsze brakuje czasu. W tym roku obiecałam sobie, że dekoracja będzie gotowa na czas, dlatego przygotowania zaczęłam już teraz. Nie chcę jednak psuć niespodzianki, dlatego jeszcze nie napiszę co właściwie jest tym projektem i jak będzie wyglądać, zdradzę tylko, że będzie to ozdoba z elementami haftu. I właśnie haft, a w zasadzie hafcik co roku jest tutaj największym problemem. Dlaczego? Bo potrzebuję wzoru bardzo małej choineczki, kiedyś taki znalazłam, ale tak dobrze schowałam, że teraz nie mogę go znaleźć :/Nie chciałam nikomu zawracać głowy moim marudzeniem, dlatego w sobotę ściągnęłam hafciarski program i sama zabrałam się za choinkę. Najpierw powstała wersja podstawowa:

… potem z doniczką / stojakiem:

… a na końcu choinka dostała jeszcze ramkę 😀

To rysowanie myszką po wirtualnej kanwie naprawdę mi się spodobało 🙂 Jak coś nie wyjdzie to zawsze można wymazać, albo zacząć od nowa. A najbardziej cieszy mnie to, że choineczka już jest, nawet wydrukowana i schowana z resztą elementów projektu i czeka spokojnie na listopad, kiedy zabiorę się za ozdobę.

Nazywam się Ania Maćkowiak i moją największą pasją jest tworzenie. Rękodzieło to moja miłość, nie wyobrażam sobie życia bez kreatywnego spędzania czasu. Zajmuję się haftem krzyżykowym, scrapbookingiem, decoupage oraz bedeangiem, ale najrozmaitsze narzędzia ze sklepów budowlanych nie są mi obce. Najwięszą frajdą jest dla mnie stworzenie czegoś ciekawego z rzeczy niepozornych.

11 KOMENTARZE

  1. Aniu jeżeli Ty tak marudzisz…to ja proszę o więcej 🙂
    Choineczka śliczna i myslę,że jak ktoś chce celebrować BN latem…a zimą wielkanoc, to juz wyłącznie jego sprawa 😉
    Uściski :0
    K.

    • Też uważam, że każdy może robić to, co chce i kiedy chce. A takie Facebookowe hejty i nagonka to czysta głupota. Po prostu komuś sprawia przyjemność pisanie gorzkich słów pod adresem innych i naprawdę to jest smutne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here