Kartka ze złotym embossingiem

4
1310

"<yoastmark

Moja ulubiona technika? Embossing na gorąco. Ulubione medium? Tusze Distress, a zwłaszcza Distress Oxide. Łącząc te dwa elementy zawsze można wyczarować coś pięknego, a przy tym łatwego w wykonaniu. Kartka ze złotym embossingiem to naprawdę ciekawa propozycja, zarówno dla początkujących, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych.

W tym projekcie połączyłam embossing na gorąco z blendowaniem tuszy, ale żeby było jeszcze ciekawiej, rozjaśniłam niektóre miejsca. Distressy Oxide są medium wodnym czyli reagują w kontakcie z czystą wodą. Tę właściwość można wykorzystać na dwa sposoby: a) pozostawiając wodę do wyschnięcia, wtedy tusz utleni się, pozostawiając charakterystyczny wzór; b) zbierając nadmiar wody ręcznikiem, co w efekcie daje rozjaśnienia. Więcej informacji o specyfice tych tuszy znajdziecie w filmie Distress Oxide – wprowadzenie.

Oba efekty są bardzo ciekawe i można je wykorzystać na różne sposoby. Ja dziś mam dla Was inspirację w postaci rozjaśnień, obramowanych złotym embossingiem. 

Co o tym sądzicie? Przyznam szczerze, że uwielbiam robić takie rozjaśnienia. Efekt za każdym razem zaskakuje mnie w pozytywny sposób. W tym tutorialu wykorzystałam dwa odcienie tuszy, ale jeśli użyjecie więcej kolorów, to efekt będzie jeszcze ciekawszy. Rozjaśnienia to też świetny sposób na świąteczne kartki, kiedy mamy stemple z konturami śnieżynek reniferów lub bałwanków.

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

Rozjaśnianie to technika, która pozwala na ponowne odkrycie dobrze znanego medium. Mam nadzieję, że wykorzystacie ją w swoich pracach i oczywiście dacie mi o tym znać na Facebooku, Instagramie lub pisząc do mnie: kontakt@kreatywna.tv

Ania

 

Nazywam się Ania Maćkowiak i moją największą pasją jest tworzenie. Rękodzieło to moja miłość, nie wyobrażam sobie życia bez kreatywnego spędzania czasu. Zajmuję się haftem krzyżykowym, scrapbookingiem, decoupage oraz bedeangiem, ale najrozmaitsze narzędzia ze sklepów budowlanych nie są mi obce. Najwięszą frajdą jest dla mnie stworzenie czegoś ciekawego z rzeczy niepozornych.

4 KOMENTARZE

  1. Świetny post dla mnie, bo ja początkująca w embossingu na gorąco, dostałam cały zestaw od dzieci na urodziny i powoli się tym bawię, widzę, że muszę koniecznie nabyć te tusze 🙂 Pozdrowionka 🙂

    • A na blogu chyba się jeszcze nie chwaliłaś embossingiem. Musisz nam koniecznie pokazać jakieś prace 😉 Z całego serca polecam Distressy Oxide, są fantastyczne Dają mnóstwo możliwości i nie sprawiają takich trudności, jak klasyczne Distressy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here