Jak suszyć wielkanocne pisanki?

0
1439

Dziś kilka słów o suszeniu wielkanocnych pisanek 🙂 Niby sprawa prosta, ale czasem przytrafiają się kłopoty. W niedzielę wieczorem odebrałam telefon od mojej zrozpaczonej przyjaciółki, która właśnie ślęczała nad wielkanocnymi jajkami, które miały być gotowe na poniedziałek. Miała problemy z ich malowaniem i suszeniem, podobno ta druga czynność zdecydowanie wymknęła się spod kontroli. Dlaczego? W tym przypadku wolałam nie pytać, powiem tylko, że Agata była naprawdę poirytowana. Więc jak radzić sobie z wyślizgującymi się i turlającymi wszędzie jajkami? Mnie udało się wypracować dwie, naprawdę skuteczne metody, pierwsza sprawdza się w przypadku jajek styropianowych, druga świetnie się nadaje do suszenia koloryzowanych wydmuszek.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Potrzebne materiały:
  • gąbka florystyczna lub kawałek styropiany,
  • patyczki szaszłykowe,
  • szpilki, najlepiej z małymi główkami.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

Gąbka florystyczna + patyczek szaszłykowy

To zestaw idealny! Nabicie styropianowego jajka na drewniany patyczek sprawia,  że mamy większą kontrolę nad pracą, a dzięki temu cały proces malowania i zdobienia przebiega znacznie szybciej. Dziurę po patyczku można ukryć przyklejając, element dekoracyjny, np. kryształek, guziczek, perełkę, etc. Ja zazwyczaj oklejam pisankę ozdobną wstążeczką, a na górze i dole nabijam szpilki z biżuteryjnymi zakończeniami do jajek. 

Gąbkę florystyczną można także zastąpić kawałkiem styropianu, ale pamiętajcie, żeby wcześniej zrobić dziurki, tak, żeby później nie kręcić za bardzo jajkiem. Alternatywą dla gąbki i styropianu może być w miarę luźna rolka papieru toaletowego.

Poduszeczka ze szpilek

Poduszeczka ze szpilek sprawdza się świetnie w przypadku farbowanych wydmuszek, kiedy wyjmujemy jajko z kąpieli i musimy je gdzieś położyć do wyschnięcia lub gdy nie suszymy tylko jedną stronę, a nie mamy jak wbić patyczek. Szpilki nabijamy na gąbkę lub styropian i gotowe! Warto użyć szpilek z możliwie najmniejszymi główkami, tak, aby powierzchnia styku była możliwie najmniejsza.

I to wszystko! Prawda, że proste? Koniec z brudnymi rękoma i pościgiem za turlającymi się po podłodze pisankami 😉

 

Ania 🙂

0 0 votes
Article Rating
Nazywam się Ania Maćkowiak i moją największą pasją jest tworzenie. Rękodzieło to moja miłość, nie wyobrażam sobie życia bez kreatywnego spędzania czasu. Zajmuję się haftem krzyżykowym, scrapbookingiem, decoupage oraz bedeangiem, ale najrozmaitsze narzędzia ze sklepów budowlanych nie są mi obce. Najwięszą frajdą jest dla mnie stworzenie czegoś ciekawego z rzeczy niepozornych.
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments